Annonse
Stillingsutlysninger og CV-er som dukker opp på nettet er ofte det første som utløser spekulasjoner rundt nye prosjekter. Denne gangen er det CV-en til Hogarth de la Plante hos 2K Marin som setter fyr på ryktebørsen.
Mystisk prosjekt
Ifølge CV-en skal nemlig de la Plante være kreativ leder for et fempersoners lederteam, som for tiden jobber med å utvikle et helt nytt konsept for 2K Games, et prosjekt som 2K Marin-studioet skal få ansvar for.
Blant arbeidsoppgavene sine lister de la Plante opp «pitching», det vil si å reklamere for spillet ovenfor investorer og PR-avdelinger, samt å lage konseptskisser og annet før-produksjonsmateriale.
Dersom utsagnene i CV-en stemmer kan det tyde på at BioShock 2-utvikleren jobber med et ennå ukjent prosjekt ved siden av gjennopplivingen av X-COM-serien. Hva slags prosjekt det er snakk om, er ennå ukjent.
Skytespillet XCOM ble nylig utsatt og skal etter planen komme en gang i løpet av neste finansår, som går fra 1. april i år til mars 2013.
Les også: Slik blir XCOM
Bildene i artikkelen er hentet fra det kommende XCOM-spillet.
Annonse:
XCOM X360 »
- Sjanger
- Action
- Plattform
- Xbox 360
- Slippdato
- 2012
- Utvikler
- 2K Marin
- Utgiver
- 2K Games
- Nettsted
- Besøk »
- Priser for x360
-
115,- hos Gamersgate.com
349,- hos Komplett.no
398,- hos Gamezone.no
Se flere priser » - Spillsamling
