The Secret World med lanseringsdato

Det norske MMO-spillet er ikke langt unna. Windows

, 8. februar 2012 10:48Laster kommentarer

Spillsamling

Annonse

Det er knyttet store forventninger til det norskutviklede spillet The Secret World, og nå er ventetiden snart slutt.

På et pressearrangement i Oslo onsdag formiddag avslørte produsent for spillet, Ragnar Tørnquist, at Funcom har en målsetting om å lansere spillet 24. april i år. En børsmelding senere på dagen presiserte at dette er en intern dato. Offisielt er det dermed fortsatt «april 2012» som gjelder. Erfaringsmessig slippes alle spill på tirsdager i USA, og 24. april er siste tirsdag i april.

Ambisiøst og annerledes

The Secret World er Funcoms mest ambisiøse massive onlinerollespill hittil, og har vakt mye oppmerksomhet grunnet den noe uvanlige settingen spillet er satt i.

I motsetning til en fiktiv fantasiverden, som de aller fleste andre MMO-spill finner sted i, er The Secret World plassert i vår egen, virkelige verden. Vi loves hemmelige organisasjoner, moderne myter og skumle konspirasjoner.

Derfor må spilleren også innledningsvis velge hvilken av spillets tre hemmelige ordener vedkommende vil tilhøre; Templars, Dragon eller Illuminati. Denne avgjørelsen er permanent og følger spilleren gjennom hele spillet.

Hvilken hemmelig orden som passer best for deg, finner du kanskje ut 24. april i år.

Les også: Slik blir The Secret World
Les også: – Det har vært altfor mange World of Warcraft-kloner

Gamer.no er på plass hos Funcom i dag for å kikke på helt nytt innhold fra spillet. Vi kommer tilbake med fyldig rapport senere.

Annonse:

Boksbilde
Sjangre
Rollespill, massivt online
Plattform
Windows
Slippdato
3. juli 2012
PEGI
16+
Utvikler
Funcom
Utgiver
Funcom
Nettsted
Besøk »
Priser for windows
149,- hos Elkjop.no
149,- hos Komplett.no
149,- hos MPX

Se flere priser »


Annonse

Siste på forumet

  1. PS4 vs. Xbox One
    for fem minutter siden
  2. Playstation 4 - Generell diskusjon
    for fem minutter siden
  3. Xbox One-kaféen
    for seks minutter siden
  4. Den store League of Legends tråden
    for åtte minutter siden
  5. Den store Nintendokaféen
    for tolv minutter siden
  6. Rail Nation
    for 15 minutter siden
  7. Hva spiller du nå?
    for 18 minutter siden
  8. Nytt MMO - Wildstar
    for 35 minutter siden
  9. Metro: Last Light-diskusjonstråd
    for 42 minutter siden
  10. PlayStation 3-oppdatering skapte trøbbel (PS3)
    for 48 minutter siden
  11. Anmeldelse: Remember Me (X360)
    for nesten en time siden
  12. FM13 - Football Manager 2013
    for en time siden
  13. Sniktitt: Crimson Dragon (XOne)
    for en time siden
  14. Cyberpunk-spillet Shadowrun Returns får sommerlansering (Mac, Windows)
    for over en time siden

Besøk forumet

Siste fra twitter

  1. Remember Me er et spill med en rekke gode ideer som ikke når sitt fulle potensiale. Les vår anmeldelse. http://t.co/tbLukjAQNF » [ for åtte timer siden ]
  2. Oppfølgeren til blodige Hotline Miami har endelig blitt offisielt annonsert. http://t.co/6n7HFYdy83 » [ for ni timer siden ]
  3. PlayStation 3-oppdatering skapte trøbbel. Sony måtte trekke oppdatering etter alvorlige problemmeldinger. http://t.co/AI4YSiXp0x » [ for ti timer siden ]
  4. Skulls of the Shogun blir ikke lenger Windows 8-eksklusivt for PC. En forbedret Steam-versjon er på vei. http://t.co/fRWDxLY1IA » [ for ti timer siden ]

Besøk Gamer.nos twitter