Krigen fortsetter

Epic kan melde at Gears of War 2 er klar for markedet.

Vegard Haug, 10. oktober 2008 14:08

Annonse

Gears of War har vært en salgsuksess med over fem millioner solgte eksemplarer, og også kritikerne har latt seg begeistre av Epics brutale actionspill.

Oppfølgeren skal slippes over hele verden 7. november, og det burde ikke være noe problem å få det ut på markedet i tide, for Epic har nå lagt siste hånd på verket.

– I to år har vi lagt hjerte og sjel i utviklingen av Gears of War 2, og vi er kjempefornøyde med resultatet. Dette er Epics beste spill hittil, og vi gleder oss til reaksjonene fra både fans og ferske spillere, forteller designer Cliff Bleszinski i en pressemelding.

I Gears of War 2 får vi igjen påta oss rollen som muskelberget Marcus Fenix, og sammen med de andre gutta i Delta-kompaniet redde planeten Sera fra de monstrøse Locust-hordene. Denne gangen loves vi enda flottere grafikk en i originalen, og mange nye fiender.

Gears of War 2 er eksklusivt til Xbox 360, og ifølge Bleszinski vil det forbli eksklusivt.

Annonse:

Boksbilde
Sjanger
Action
Plattform
Xbox 360
Slippdato
7. november 2008
PEGI
18+
Utvikler
Epic Games
Utgiver
Microsoft
Nettsted
Besøk »
Priser for x360
39,- hos Gamezone.no
60,- hos Platekompaniet.no
89,- hos Coolshop.com

Se flere priser »
Spillsamling


Annonse

Siste fra twitter

  1. Øystein er svært fengslet av action-rollespillet Dragon's Dogma. Les vår anmeldelse her. http://t.co/DzwxMijx » [ for tre timer siden ]
  2. – Neste generasjons konsoller er uinteressante, sier David Cage, mannen bak Heavy Rain og Fahrenheit. http://t.co/r1lDQ9x0 » [ for tolv timer siden ]
  3. Historien i The Elder Scrolls: Online nytes 100% alene. http://t.co/yN6gMoh6 » [ for 13 timer siden ]
  4. Wii U-kontrolleren redesignes og får ny funksjonalitet. http://t.co/jh50Ds2f » [ for 14 timer siden ]

Besøk Gamer.nos twitter