Spore i 2008

Dårlige nyheter fra Electronic Arts. Will Wrights etterlengtede Spore blir ikke å finne i hyllene i år.

Mikael H. Groven, 9. mai 2007 11:37

Annonse

The Sims-skaperen Will Wright har gitt oss store forventinger med sitt siste prosjekt, Spore. Spillet der du kan skape din egen, unike verden og gjøre hva enn du vil med den.

Det var forventet at Spore kunne bli Electronic Arts' store juletittel i år, men den gang ei. Spillet blir tidligst å se på markedet i slutten av EAs finansår 2008, som løper til 31. mars neste år. Det antyder John Riccitiello, EAs nye sjef.

– Spore er en tittel jeg har utrolig stor tro på, og jeg har fått kikket nærmere på det tre ganger siden jeg kom tilbake til EA – det ser fantastisk ut. Vi forventer å gi det ut i siste kvartal av finansåret 2008, eller helt i begynnelsen av finansåret 2009 (mars/april, journ. anm.), sier Riccitiello ifølge Gamespot.

Det ble ikke presentert noe nytt om konsoll- eller håndholdtversjoner av spillet.

Riccitiello vil gjøre Spore til en nøkkeltittel for EA:

– Vi fokuserer på kvalitet, og vil gjerne bygge en merkevare som føles mer som The Sims. En merkevare som vi håper blir med oss inn i fremtiden.

Dermed kan det se ut som om vi får flere tilleggspakker og oppfølgere til Spore i årene som kommer.

Annonse:

Boksbilde
Sjanger
Simulator
Plattform
PC
Slippdato
4. september 2008
Utvikler
Maxis
Utgiver
Electronic Arts
Nettsted
Besøk »
Priser for pc
39,- hos Gamesload.com
49,- hos CDon.no
77,- hos Steam

Se flere priser »
Spillsamling


Annonse

Siste fra twitter

  1. Øystein er svært fengslet av action-rollespillet Dragon's Dogma. Les vår anmeldelse her. http://t.co/DzwxMijx » [ for under fire timer siden ]
  2. – Neste generasjons konsoller er uinteressante, sier David Cage, mannen bak Heavy Rain og Fahrenheit. http://t.co/r1lDQ9x0 » [ for 13 timer siden ]
  3. Historien i The Elder Scrolls: Online nytes 100% alene. http://t.co/yN6gMoh6 » [ for 13 timer siden ]
  4. Wii U-kontrolleren redesignes og får ny funksjonalitet. http://t.co/jh50Ds2f » [ for 14 timer siden ]

Besøk Gamer.nos twitter