Podcast: Tiårets beste spill

Vi diskuterer forskjellen mellom topp 50-listen til leserne og redaksjonen.

Tor-Steinar N. Tangedal, 9. mars 2010 21:27 34 kommentarer

Annonse

Etter en liten pause er vi endelig tilbake med en ny episode. Vi fikk mange gode tilbakemeldinger etter debutepisoden, og har prøvd å ta lærdom av det som ikke fungerte så godt.

For å høre lydfilen direkte må du ha Adobe Flash installert og javascript aktivt. Du kan imidlertid laste ned og spille av filen i MP3-format herfra: Last ned lydfilene i stedet.

Denne gangen diskuterer Kent William Innholt, Marius Jentoftsen og Tor Egil Andersen vår egen liste over de femti beste spillene dette tiåret og sammenligner den med lesernes liste.

Hele 260 lesere sendte inn egne topp 15-lister og resultatet av avstemmingen er svært interessant. Vi ser på forskjeller og likheter mellom de to listene, og forsøker å svare på hvorfor resultatene ble som de ble.

Vi snakker også om hvilke spill vi ikke synes er gode nok for topplisten og hvilke spill vi heller skulle sett der. Vi diskuterer spill som Mass Effect, Forza Motorsport 3, Uncharted 2, Dragon Age: Origins, og mange flere.

Annonse:



Annonse

Siste fra twitter

  1. Etter litt frem og tilbake er det nå klart at The Secret World-datoen er en målsetting. 24. april er altså ikke en endelig dato. » [ I går formiddag ]
  2. Vi kom i skade for å si noe som kort tid senere ble underlagt sperrefrist. Vennligst slett det fra hukommelsen. » [ I går formiddag ]
  3. Nå har @TimOfLegend våknet og @notch følger opp det han startet. Får vi et «ja» til Psychonauts 2 i kveld? http://t.co/nwFT5Vwv » [ for to dager siden ]
  4. Det blir kåring av årets beste spillmedie på #Gullstikka likevel. Her kan du stemme: http://t.co/FYduPJQG » [ for seks dager siden ]

Besøk Gamer.nos twitter