Paityv til nytt format

Winterbottom lanseres på PC senere denne måneden. PC

Vegard Haug, 9. april 2010 11:27Laster kommentarer

Annonse

The Misadventures of P.B. Winterbottom begynte som et studentprosjekt på et amerikansk universitet. Bakmennene dannet siden et spillstudio og videreutviklet prosjektet til en kommersiell utgivelse.

Pai, kloning og film.
Pai, kloning og film.

Spillet ble lansert på Xbox 360 for noen måneder siden, og vår anmelder var svært begeistret for den underlige blandingen av gåteløsning og plattformspill. En PC-utgave er nå avduket, og den skal slippes 20. april på Steam.

Winterbottom foregår i en svart/hvit filmverden, og går ganske enkelt ut på å knabbe med seg alle paiene man finner på jakten etter den største og beste paien av dem alle. P.B. Winterbottom selv er en sjuskete tyv med evnen til å manipulere tid og rom ved å filme seg selv. Han kan deretter skape kloner som repeterer handlingene han utførte.

Annonse:

Boksbilde
Sjanger
Plattform
Plattform
PC
Slippdato
17. februar 2010
PEGI
3+
Utvikler
The Odd Gentlemen
Utgiver
2K Games
Nettsted
Besøk »
Priser for pc
31,- hos Steam

Se flere priser »
Spillsamling


Annonse

Siste fra twitter

  1. Nytt, gratis skytespill fra Sony. http://t.co/5gDXRtUl » [ for under tre timer siden ]
  2. Sega gir ut mystisk spill fra Monkey Island-skaperen. http://t.co/AclKHdZz » [ for under tre timer siden ]
  3. Starhawk kan by på mye moro, men sliter med flere ubalanserte spillelementer og et preg av kaos. Les vår anmeldelse. http://t.co/khcnYVqq » [ for ni timer siden ]
  4. BioWare sier opp The Old Republic-ansatte. http://t.co/Kh9rov9w » [ for ni timer siden ]

Besøk Gamer.nos twitter