Trine 2 på E3

Atlus vil vise Trine 2, det neste spillet fra Zeno Clash-skaperne og mye annet på E3.

Vegard Haug, 11. juni 2010 10:31Laster kommentarer

Annonse

Den amerikanske avdelingen til Atlus er hovedsakelig kjent for å oversette og utgi japanske spill, men de har i det siste begynt å samarbeide med utviklere fra andre deler av verden.

Zeno Clash
Zeno Clash

De gav ut en oppdatert utgave av chilenske Ace Teams besynderlige actionspill Zeno Clash på Xbox 360 og har innledet et samarbeid med Trine-utvikler Frozenbyte. Trine er et plattformspill hvor du leder tre helter med unike egenskaper gjennom diverse brett.

Ifølge Joystiq har Atlus nå avduket en rekke spill som skal vises fram på E3 neste uke, og blant dem finner vi en oppfølger til Trine og et helt nytt prosjekt fra Ace Team ved navn Rock of Ages. Bortsett fra titlene vet vi dessverre ingenting om disse spillene.

De andre to spillene vet vi derimot litt mer om. Det ene er en engelskspråklig utgave av det tredje spillet i den japanske rollespillserien Etrian Odyssey og det andre er en PSP-utgave av DS-spillet Knights in the Nightmare. Som i forgjengerne skal du i Etrian Odyssey 3: The Drowned City bygge et laug med eventyrere og utforske underjordiske ruiner på jakt etter spenning og skatter.

Knights in the Nightmare er et høyst uvanlig spill som blander rollespill med taktikk og gammeldagse skytespill. Spillet er fult av merkelige spillmekanismer og statistikk, og fikk aldri noen utgivelse i Europa.

Det kan selvsagt tenkes at Atlus sparer noen kunngjøringer til selve messen. Det finner vi ut neste uke.

Annonse:

Sjangre
Action, gåteløsning, plattform
Plattform
PlayStation 3
Slippdato
25. september 2009
PEGI
12+
Utvikler
Frozenbyte
Utgiver
Nobilis
Nettsted
Besøk »
Priser for ps3
Ingen priser funnet
Spillsamling


Annonse

Siste på forumet

  1. Bilde-Quiz - Gjett spillet
    for 21 minutter siden
  2. Anmeldelse: The Journey Down: Chapter 1 (PC)
    for 39 minutter siden
  3. Den store tråden om Grand Theft Auto V
    for 50 minutter siden
  4. Lakusland: Survival/PVP - Snart med Multiverse!
    for over en time siden
  5. Sier opp The Old Republic-ansatte (PC)
    for over en time siden
  6. – Assassin's Creed III funker best med kontroller (PC)
    for over en time siden
  7. Den store League of Legends tråden
    for over en time siden
  8. Iron Front: Liberation 1944 - Bohemia Interactive - 25. Mai
    for under to timer siden
  9. LIMBS OFF - friprogspill
    for under to timer siden
  10. Sony avduker nytt, gratis skytespill (PC)
    for under to timer siden
  11. Hvor skal jeg begynne?
    for to timer siden
  12. Problemer med Steam
    for over to timer siden
  13. FIFA 12 Ultimate Team
    for over to timer siden
  14. Sega Dreamcast online spilling
    for under tre timer siden

Besøk forumet

Siste fra twitter

  1. Nytt, gratis skytespill fra Sony. http://t.co/5gDXRtUl » [ for nesten fire timer siden ]
  2. Sega gir ut mystisk spill fra Monkey Island-skaperen. http://t.co/AclKHdZz » [ for nesten fire timer siden ]
  3. Starhawk kan by på mye moro, men sliter med flere ubalanserte spillelementer og et preg av kaos. Les vår anmeldelse. http://t.co/khcnYVqq » [ for ti timer siden ]
  4. BioWare sier opp The Old Republic-ansatte. http://t.co/Kh9rov9w » [ for ti timer siden ]

Besøk Gamer.nos twitter