Mer Call of Duty på vei

Men det er uvisst hvem som står bak neste års utgave. PC / PS3 / X360

Lasse Lervik, 5. november 2010 10:54Laster kommentarer

Annonse

Det er ingen hemmelighet at Call of Duty-serien er ytterst populær, og kanskje kan den med rette kalles verdens største spillserie. Den forrige utgivelsen i serien sprengte i hvert fall alle rekorder.

Nå forteller Gamespot at det neste Call of Duty-spillet allerede er under utvikling, og at det skal utgis i andre halvdel av 2011.

Black Ops spås å bli en av tidenes største underholdningsutgivelser.
Black Ops spås å bli en av tidenes største underholdningsutgivelser.

Det er ikke kjent hvem som skal utvikle det kommende skytespillet, men det spekuleres i at gjenlevningene av Infinity Ward er ansvarlige. Dette sammenfaller også med vår tidligere rapport.

Det heteste tipset til det neste Call of Duty-spillet er at det er nok et Modern Warfare-spill, i stil med hvordan disse spillene har blitt utviklet de seneste årene. Rytmen har nemlig vært slik at utviklerne Treyarch og Infinity Ward begge har tolket serien med to års mellomrom.

Det seneste tilskuddet til Call of Duty-familien, kalt Black Ops, kommer ut tirsdag 9. november til Xbox, DS, Wii, PC og PlayStation 3.

Lurer du på hva annet som kommer ut i høst? Ta en titt i vår Spillkalender!

Annonse:

Boksbilde
Sjanger
Action
Plattform
Xbox 360
Slippdato
9. november 2010
Utvikler
Treyarch
Utgiver
Activision
Nettsted
Besøk »
Priser for x360
100,- hos Platekompaniet.no
149,- hos Coolshop.com
179,- hos Coolshop.com

Se flere priser »
Spillsamling


Annonse

Siste fra twitter

  1. Det musikalske kampsportspillet KickBeat er kunngjort for PS Vita. http://t.co/Ki5d0obz » [ I går ettermiddag ]
  2. Nå kan du spille From Dust i nettleseren: http://t.co/wa1Vp7eI » [ I går ettermiddag ]
  3. Nytt, gratis skytespill fra Sony. http://t.co/5gDXRtUl » [ I går ettermiddag ]
  4. Sega gir ut mystisk spill fra Monkey Island-skaperen. http://t.co/AclKHdZz » [ I går ettermiddag ]

Besøk Gamer.nos twitter