Annonse
Etter at Bungie gjorde seg ferdig med Halo: Reach, var et nesten ti år langt samarbeid med Microsoft over. Da meldte man overgang til Activision, hvor man har fått en tiårskontrakt for å bygge opp en ny merkevare.
Akkurat hva denne merkevaren er for noe, er fortsatt et mysterium, selv om ryktene går om et visst Dead Orbit.
Det som imidlertid er klart er at Bungie ønsker å levere kvalitet, spill som alle vil kjøpe. Det store forbildet er World of Warcraft-skaper Blizzard.
– Hvis vi snakker om et Blizzard-spill, vet vi at det kommer til å bli fantastisk. Vi håper Bungie får den samme merkelappen, sier studioveteran Marty O'Donnell til IndustryGamers.
Og han fortsetter hyllesten av konkurrentene:
– Blizzard og Valve er selskaper med suksess og folk kjenner dem. Hvis det kommer et nytt Valve-spill, vet jeg at jeg kommer til å kjøpe det.
Så får vi se hva Bungie faktisk vil levere, og det blir jo spennende å se hva Microsoft gjør med Halo-serien også.
PS. Sjekk vår Spillkalender for slippdatoer. Her får du full oversikt over når dine favorittspill kommer!
