Clair Obscur: Expedition 33 fikk mye oppmerksomhet ved avdukingen i fjor sommer. Debutspillet fra Sandfall Interactive ble blant annet hyllet for sitt lekre utseende, og torsdag delte utvikleren enda en kikk på rollespillet.
I presentasjonen fikk vi bli bedre kjent med de ulike figurene i spillet. Her er blant annet menneskene Maelle og Gustave, men Sandfall delte også litt om de merkelige skapningene man får med seg på reisen.
Disse greiene, kalt gestrals, inkluderer en apelignende kar som kan forvandle seg til fiendene man beseirer. En annen er en slags ballonglignende greie som man bruker til å reise fra sted til sted i spillverdenen.
Verdenen ser ut til å bli svær, og byr på et klassisk element fra gamle japanske rollespill – nemlig et såkalt verdenskart. I ekte Final Fantasy-stil får spillere navigere en større verden, og besøke byer og steder man oppdager underveis.
Clair Obscur: Expedition 33 lanseres 24. april på PC, PlayStation 5 og Xbox Series X/S. Spillet blir også tilgjengelig fra dag én på Game Pass.