Dette sier de norske anmelderne om Assassin's Creed: Shadows

Montasje: Gamer.no
Gamer.no

Oppdatert med anmeldelsen til PressFire som kom på det helt normale tidspunktet 01:27 natt til søndag.

Kritikerne er ikke enige om Assassin's Creed: Shadows, det etterlengtede Ubisoft-spillet som ble lansert i dag. Her til lands er Andreas Hedemann i Nerdelandslaget mest positiv sammen med Stian Koxvig i spill.no.

Gamers egen Håvard Ruud er, sammen med NRKs Rune Fjeld Olsen og Level Ups Nicklas Halvorsen mer skeptiske til det siste i rekken av Assassin's Creed-serien. Selv i Gamers egen redaksjon var opplevelsene sprikende: Les Andreas sin opplevelse av det nye spillet her.

Under ser du noen utvalgte anmeldelser av storspillet på norsk:

6 av 10 - Gamer.no: – Ubisoft har ikke tatt vare på anledningen når serien endelig besøker Japan (Håvard Ruud).

Terningkast 4 - PressFire:– Makter ikke helt å snike seg ut av skyggen til den slitne «Assassin’s Creed»-formelen (Erik Fossum).

Terningkast 4 - NRK.no: – Føydal­tidens Japan gjenoppstår i det sjokkerende vakre «Assassin's Creed Shadows» (Rune Fjeld Olsen).

92 av 100 - Nerdelandslaget: – For meg er Shadows det beste Assassin's Creed-spillet som er laget, og nøyaktig det jeg ønsket meg fra et AC-spill satt til Japan (Andreas Hedemann).

6 av 10 - Level Up Norge: – Håpet på mye mer (Nicklas Halvorsen).

4,5 av 5 - Spill.no: – Shadows er en sterk kandidat for det beste Assassins Creed vi har fått siden rebooten med Origins (Stian Koxvig).

«Anbefalt» - Tek.no: – Fullspekket action-eventyr som tar serien et steg tilbake, men samtidig to steg framover (Simen Barstad Buset).

Hva synes du? Har du fått testet Assassin's Creed: Shadows ennå?

Siste fra forsiden