Capcom dro denne måneden sløret av sitt neste innslag i Resident Evil-serien. Requiem – som det heter – blir nok et enspillereventyr, men ting kunne blitt veldig annerledes.
I en ny video publisert på sine nettsider, deler utviklerteamet om de ulike spillvariantene som ble vurdert med underveis. Blant annet var gjengen innom en langt større verden og en nettbasert opplevelse.
– Vi utforsket mange forskjellige systemer tidlig i utviklingen. Dere hørte kanskje noen av ryktene. Ting som et nettbasert Resident Evil og en åpen verden-Resident Evil, som var ting vi brukte tid på å eksperimentere med.
Disse ble imidlertid forkastet da Capcom innså at fans heller ønsket seg en tradisjonell Resident Evil-opplevelse.
– Selv om vi hadde noen interessante konsepter, innså vi til slutt at det ikke var dette fans ville se eller spille. Så vi gikk tilbake til tegnebrettet og skapte det som til slutt ble Resident Evil Requiem.
Det niende hovedspillet i serien tar oss med tilbake til Raccoon City, 30 år etter hendelsene i Resident Evil 3: Nemesis. Spillet introduserer den nye hovedpersonen Grace Ashcroft, en FBI-agent som havner midt oppi en serie med uhyggelige drapssaker.
Resident Evil Requiem lanseres for PC, PlayStation 5 og Xbox Series X/S 27. februar neste år.
LES OGSÅ: Se kunngjøringstraileren for Resident Evil Requiem »