25

Metroid Prime 4: Beyond

Se syv minutter med Metroid Prime 4 på Switch 2

Nintendo lader opp til lansering neste måned.

Etter 18 år med venting, er tiden nesten inne for et nytt Metroid Prime-eventyr. Samus' utflukt til planeten Viewros slippes 4. desember, og for å lade opp til lanseringen har Nintendo delt en omfattende kikk på spillet.

Den ferske traileren for Metroid Prime 4: Beyond byr på en syv minutter lang oversikt over hva spillet inneholder. Her er skyting, skanning, hopping og rulling – både som Samus-ball og på motorsykkel – samt en gjennomgang av heltinnens psykiske evner.

Videoen – som du kan se øverst i artikkelen – ramser også opp plattformspesifikke funksjoner for Switch 2. På den nyeste Nintendo-konsollen får spillere blant annet tilgang på musepekerstyring og valget mellom kvalitets- eller ytelsesmodus.

Kvalitetsmodusen byr på 4K-oppløsning og 60 bilder per sekund, mens ytelsesmodusen serverer 1080p og en bildefrekvens på 120. I håndholdt modus reduseres dette til henholdsvis 1080p/60 og 720p/120.

Metroid Prime 4: Beyond lanseres samtidig for Switch og Switch 2. De som kjøper Switch-utgaven, får muligheten til å oppgradere senere dersom de måtte ønske.

LES OGSÅ: Nintendo viste trailer for den neste Mario-filmen »

Siste fra forsiden