Hinterland har offisielt avduket en oppfølger overlevelsessuksessen The Long Dark. Det nye spillet i serien heter Blackfrost - The Long Dark 2, med planlagt «early access»-lansering på PC en gang i 2026.
Spillet bygger videre på forgjengeren, og igjen skal spillere prøve å holde seg i live i iskalde omgivelser. Det alene eller sammen med andre spillere.
Akkurat hvordan spillet vil fungere er ikke Hinterland klar for å avsløre riktig enda. Utvikleren jobber fortsatt med innhold til originalen, og vil bruke det neste året og litt til å spikre planen for Blackfrost.
– Blackfrost vil ikke lanseres før 2026, så dette er enda veldig tidlig for prosjektet. Og for de av dere som har vokst opp med The Long Dark gjennom årene, vil Blackfrost ikke markere slutten. Det er kun begynnelsen på det neste kapittelet.
Både The Long Dark og The Long Dark 2 skal nemlig leve videre side om side i lang tid, og fortelle seriens historie fra ulike perspektiver.