Elden Ring Nightreign

To millioner spillere på lanseringsdagen

FromSoftware lover oppdateringer etter blandet mottakelse.

FromSoftware

Spillere har kastet seg over Elden Ring Nightreign – det nyeste spillet fra FromSoftware. Utvikleren kunne fredag melde om over to millioner spillere på lanseringsdagen.

På Steam klatret det flerspillerfokuserte actionspillet opp til en tredjeplass på listen over flest samtidige spillere, kun bak Counter-Strike 2 og Dota 2.

Lanseringen har likevel ikke bare vært fryd og gammen. Blant annet har flere klaget på at Elden Ring Nightreign ikke er balansert godt nok for de som vil spille alene, noe FromSoft lover å ta tak i.

Via sosiale medier fortalte utvikleren at en oppdatering vil rulles ut neste uke. Denne byr på forbedringer til soloopplevelsen, med for eksempel muligheten til å vende tilbake fra de døde én gang per sjefskamp og en økning i antall runer man tilegner seg.

FromSoft har ikke sagt noe mer om en potensiell tospillermodus for Elden Ring Nightreign. Fans har imidlertid hevet seg rundt for å gjøre det mulig å spille som duo, med PC-modifikasjonen Seamless Co-op (Nightreign).

LES OGSÅ: Vår anmeldelse av Elden Ring Nightreign »
LES OGSÅ: Fem tips før du går i gang med spillingen »

Siste fra forsiden