Peter Jackson liker spill bedre enn film

Stjerneregissør vil delta aktivt i handlingen. PC / PS3 / X360

Mikael H. Groven, 20. januar 2010 08:32Laster kommentarer

Annonse

Peter Jackson ble en stor stjerne etter å ha filmatisert Ringenes Herre-trilogien, og han jobber for øyeblikket med filmprosjektene Hobbiten og Tintin.

Peter Jackson digger spilling.
Peter Jackson digger spilling.

Jackson er også glad i å spille, og for tiden går det i Call of Duty: Modern Warfare 2.

– Jeg er nesten ferdig med å spille gjennom tospiller samarbeidsmodusen, selv om jeg ikke har kommet til det siste brettet. Det er et fantastisk spill. Jeg nyter disse spillene mer enn å se på film om dagen, sier Jackson til Aintitcoolnews.

Før han utdyper:

– De bruker virkelig mange filmteknikker nå, spesielt under de filmatiske sekvensene. Disse delene har blitt en skikkelig del av spillet, de er dynamiske og velproduserte. I gamle dager var ikke disse delene gode, men nå har man folk som virkelig vet hva man gjør.

Regissøren bekreftet i samme slengen at det jobbes med spillversjoner av Hobitten og Tintin, den beryktede Halo-filmen ble imidlertid ikke nevnt.

Annonse:

Boksbilde
Sjanger
Action
Plattform
Xbox 360
Slippdato
10. november 2009
PEGI
18+
Utvikler
Infinity Ward
Utgiver
Activision Blizzard
Nettsted
Besøk »
Priser for x360
249,- hos Elkjop.no
249,- hos Elkjop.no
249,- hos Lefdal.com

Se flere priser »
Spillsamling


Annonse

Siste fra twitter

  1. The Journey Down: Chapter 1 er starten på en ny, lovende eventyrspillserie. Les vår anmeldelse her. http://t.co/1ukyPipv » [ for over fire timer siden ]
  2. Lyst på en tur til fotball-EM i sommer? Nå kan du vinne to billetter ved å delta i turneringen på @gamerspar. http://t.co/Q3TEwj32 » [ for ti timer siden ]
  3. Max Payne 3 er et velolja maskineri med timesvis av moro å by på. Les vår anmeldelse her. http://t.co/3v4IxaiX » [ for 16 timer siden ]
  4. Øystein er svært fengslet av action-rollespillet Dragon's Dogma. Les vår anmeldelse her. http://t.co/DzwxMijx » [ I går ettermiddag ]

Besøk Gamer.nos twitter