25

Arc Raiders - Battlefield 6

Arc Raiders er nå større enn Battlefield 6 på Steam

Embark Studios

Arc Raiders er nå mer populært enn Battlefield 6. Skytespillet fra svenske Embark Studios klatret i helgen forbi spillertallet til EA-giganten.

Ifølge SteamDB nådde Arc Raiders en topp på 462 488 samtidige spillere på søndag – en ny rekord for spillet. Samtidig var 441 035 logget inn i Battlefield 6.

Tallene inkluderer selvfølgelig ikke konsollspillere, men reflekterer en trend for begge spillene de siste ukene.

Arc Raiders har vist seg å være populært blant mange.

Siden lanseringen 30. oktober, har Arc Raiders høstet nesten utelukkende positiv omtale fra fans og kritikere. Embark har også avslørt planer om en hel haug med kommende innhold, som etter planen skal sørge for at gleden vedvarer.

Battlefield 6 har på sin side falt i unåde blant mange. Etter en brakstart med syv millioner solgte på tre dager, ble spillets første sesong heller kontroversiell. Det nye kartet har fått mye kjeft, mens andre har klaget på battle pass og mas om mikrotransaksjoner.

Valget om å lansere battle royale-modusen Redsec samtidig, og dermed splitte spillerbasen, har også fått spillere til å klø seg i hodet.

Arc Raiders er for øvrig laget av tidligere Battlefield-utviklere. Begge er flerspillerfokuserte skytespill, men tilhører ikke helt samme undersjanger.

LES OGSÅ: Utfordringene i Battlefield 6 har blitt mye enklere »

Siste fra forsiden