Tilbake i oktober lanserte Blizzard en innsamlingsaksjon til ære for Mats «Ibelin» Steen. Gjennom salg av World of Warcraft-kjæledyret Reven fikk utvikleren inn hele 22,5 millioner kroner, som går til CureDuchenne.
Steen døde av muskelsykdommen Duchennes i en alder av 25, men rakk å leve et liv fullt av kjærlighet og vennskap gjennom World of Warcraft. Siden har historien hans blitt verdenskjent gjennom dokumentarfilmen Ibelin.
– Gjennom dette samarbeidet har tusenvis av familier som er rammet av Duchennes følt seg sett, hørt og støttet på en måte som er virkelig utrolig. World of Warcraft-spillere har vist at spilling kan gjøre godt, og vi er utrolig takknemlige til Blizzard, Steen-familien og alle spillerne som ble med oss i å hedre Mats Steen og i å gjøre en virkelig forskjell i livene til de som er rammet av Duchennes, sa CureDuchenne-sjef Debra Miller.
World of Warcraft-sjef Holly Longdale rettet også en stor takk til spillerne, til familien Steen og til CureDuchenne for samarbeidet.
– Vi inviterer alle til å fortsette å vise deres støtte til CureDuchenne på den måten de kan, og å fortsette å hedre arven etter Ibelin, både i og utenfor spillet med medlidenhet og glede.
Alle inntektene fra salg av Reven Pack går til CureDuchennes arbeid med forsking, behandling av pasienter og innovasjon knyttet til å forlenge og forbedre livene til de som lider av sykdommen.
LES OGSÅ: Ibelin blir World of Warcraft-figur »