25

Crimson Desert

Crimson Desert er svært på Steam, men mottakelsen fra spillerne er blandet

Pearl Abyss

En av årets første store snakkiser fikk sin etterlengtede lansering denne uka. Crimson Desert åpnet dørene på torsdag, og mens mange har kastet seg på, har mottakelsen bare vært så som så.

Ifølge SteamDB er spillet et av de mest populære på PC-plattformen akkurat nå. Spillet har landet blant de fem mest spilte – bak faste travere som CS2, PUBG og Dota2 – med en foreløpig topp på nesten 240 000 spillere noen timer etter lansering.

Etter nesten 12 000 brukeranmeldelser, er dommen riktignok bare «blandet». I skrivende stund er det kun 56 prosent av de som har anmeldt spillet på Steam, som har gitt tommelen opp.

Crimson Desert har fått en blandet mottakelse.
Pearl Abyss

Spillerne som fryder seg, melder om en gigantisk og utrolig vakker verden. Flere skryter av Crimson Deserts store detaljrikdom og et vell av mekanikker man kan leke seg med.

De negative anmeldelsene trekker i hovedsak frem problemer med ytelse, brukergrensesnitt og kontrolleroppsett. Andre mener at spillet favner veldig bredt, men ikke er spesielt dypt.

Vår egen Gøran Solbakken er av de som har latt seg frelse. Han påpekte riktignok en del småfeil og teknisk rusk, men etter over 100 timer med spilling var han fortsatt klar for mer.

– Med litt polering, noen justeringer her og der og retting av småfeil hadde dette være helt oppe og luktet på klassiker-status. Men som det står nå er det ikke helt der oppe, til det er det litt for mye som trekker ned. Men ikke misforstå, Crimson Desert er noe helt unikt, og en fantastisk opplevelse, lød konklusjonen i vår anmeldelse.

LES OGSÅ: Crimson Desert-studioets aksjer falt over natten »

Siste fra forsiden