25

Doom: The Dark Ages

Doom: The Dark Ages-utvidelse er «i bunn og grunn en oppfølger»

Spillsjefen lover masse å gjøre.

Bethesda

Den første utvidelsen for Doom: The Dark Ages kunne like så gjerne vært en hel oppfølger. Det er ifølge spillsjef Hugo Martin.

id Software-mannen var på plass under Slayers Club Live denne uka (via GamesRadar), blant annet for å snakke om utvidelsen. Detaljer om hva spillere kan vente seg var vage, men hva størrelsen angår var Martin svært så bombastisk.

– Den er massiv. Den er så svær. Her er greia, folkens. Jeg vet at det har gått en stund siden vi lanserte hovedspillet, og at dere har ventet på utvidelsen. Men bare vit at den er megastor. Den er i bunn og grunn som en oppfølger. Jeg mener, det er det den føles som. Helt enorm.

Se vår anmeldelse av Doom: The Dark Ages.

Martin lovet ellers et nytt spydvåpen og en opplevelse som er veldig forskjellig fra hovedspillet. Når fans skal få fatt på utvidelsen eller når teamet planlegger å dele mer informasjon, kom imidlertid ikke frem.

Doom: The Dark Ages ble svært godt likt her på bruket. Det middelalderinspirerte skytespillet imponerte nok til å fortjene bokstavrim, og Espen Jansen kalte det «bestialsk blodbad av beste sort».

LES OGSÅ: Blod og gørr når Marvel's Wolverine lanseres i september »

Siste fra forsiden