Funcom har rullet ut en av de mest etterspurte funksjonene for Dune: Awakening. Med ukas oppdatering er det offisielt åpnet for å flytte figurer til andre servere.
Som den norske utvikleren forklarer, koster bytte av server én «transfer token». Alle får utdelt en av disse, og ved bruk vil den etterfylles etter syv dager. Du kan med andre ord bytte server en gang i uka.
Velger du å flytte, får du med deg figuren din, alt du har av penger og gjenstander i banken, samt baser og kjøretøy du har lagret i sine respektive backup-verktøy.
Funcom påpeker at alt du glemmer å lagre, blir stående igjen på serveren du forlater. Der man ikke har nok plass eller mulighet til å lagre alle kjøretøy, kan disse demonteres og stues vekk inne i basen før du pakker sammen den for flytting.
Det er også verdt å nevne at figuren din må befinne seg i Hagga Basin før prosessen med flytting kan begynne. Du kan lese mer om prosessen, inkludert en huskeliste for flytting, på spillets nettsider.
LES OGSÅ: Funcom har også en ny stor oppdatering på vei for Dune: Awakening »