25

Vi har spilt Donkey Kong Bananza

Donkey Kong Bananza lanseres 17. juli i hele verden. Se de første minuttene av spillet fra vår tur til Paris tidligere i år.

Om bare ti dager er det endelig klart for et nytt Donkey Kong-spill, når Donkey Kong Bananza slippes til Nintendo Switch 2.

Gamer.no var de første i Norge til å teste det nye spillet på vår tur til Paris tidligere i år. Da skrev vi blant annet:

«Til sammenligning med Mario Kart World ser ikke DK-spillet alltid like lekkert ut, nettopp fordi du kan grave deg ned i ingenting og må således ha hjelp fra usynlige vegger for å finne veien tilbake. For alle som kan tenke seg Minecraft på steroider med krystallbananer som valuta, så kan det være verdt å sjekke ut Donkey Kong Bananza senere i sommer».

Her kan du se en liten smakebit av det som venter deg, når Fredrik prøver å knuse og klatre på alt som går an i DK-land.

Vi kommer selvfølgelig til å anmelde det etterlengtede nye spillet fra en av Nintendos eldste og mest kjære figurer når det slippes i butikk. Følg med på flere nyheter om Donkey Kong og alle de andre store nyhetene som kommer i juli på Gamer.no.

Du kan også se klippet direkte på vår YouTube-kanal.

Siste fra forsiden