Puzzle Quest-klone fra Square

Rollespillgiganten samarbeider med PopCap. PC / X360

Vegard Haug, 25. september 2009 11:36Laster kommentarer

Annonse

Warlords-utvikler Infinite Interactive fikk mye skryt for sin blanding av gåteløsning og rollespill i Puzzle Quest. Siden det opprinnelige spillet har det blitt lansert et par oppfølgere, og nå prøver en annen utvikler seg på konseptet.

Den første traileren Utvid

Japanske Square Enix har nemlig inngått en avtale med nettspillutvikler PopCap Games om å utvikle og utgi Gyromancer. Som Puzzle Quest blander det rollespillelementer med juvelvending, men dette bygger på Bejeweled Twist i stedet for det opprinnelige Bejeweled.

Gyromancer handler om magikeren og opprørslederen Rivel, og hans jakt på drapsmannen Qraist. Qraist har flyktet til Aldemona-skogen, et særdeles utrivelig sted befestet av mørke makter. Mens Rivel gjennomsøker skogen begynner tapte minner å trenge seg på, og jakten blir ikke enklere når kreftene i skogen tilsynelatende velger Qraist som sin herre.

Spillet har ti brett å utforske, og hvert av dem er befolket av hissige monstre og fulle av nyttige skatter. Når Rivel støtter på en av de mange uhyrlighetene som bebor skogen er det selvsagt dukket for et slag Bejeweled Twist.

Mellom deg og motstanderen er det et brett med juveler, og ved å flytte rundt på juvelene kan du forårsake kjedereaksjoner som fjerner dem. Når de forsvinner påfører de motstanderen skade. Rivel kjemper ikke selv, men bruker monstre han tilkaller. Seirer du over et fiendtlig innstilt uhyre kan du temme det til senere bruk.

Gyromancer slippes på PC og Xbox 360 gjennom Steam og Xbox Live. Slippdatoen er foreløpig ikke oppgitt.

Annonse:

Sjangre
Gåteløsning, rollespill
Plattform
Xbox 360
Slippdato
Ikke fastsatt
Utvikler
Square Enix
Utgiver
Square Enix
Priser for x360
Ingen priser funnet
Spillsamling


Annonse

Siste fra twitter

  1. The Journey Down: Chapter 1 er starten på en ny, lovende eventyrspillserie. Les vår anmeldelse her. http://t.co/1ukyPipv » [ for under tre timer siden ]
  2. Lyst på en tur til fotball-EM i sommer? Nå kan du vinne to billetter ved å delta i turneringen på @gamerspar. http://t.co/Q3TEwj32 » [ for åtte timer siden ]
  3. Max Payne 3 er et velolja maskineri med timesvis av moro å by på. Les vår anmeldelse her. http://t.co/3v4IxaiX » [ for 14 timer siden ]
  4. Øystein er svært fengslet av action-rollespillet Dragon's Dogma. Les vår anmeldelse her. http://t.co/DzwxMijx » [ I går ettermiddag ]

Besøk Gamer.nos twitter