Eksperter mener nå at annonseringen av Sony sin forventede Playstation 6 kan bli utsatt.
Men for en gangs skyld er det ikke utviklingsproblemer, produksjonsflaskehalser eller tarifftrusler som ligger til grunn.
David Gibson, en finansanalytiker hos meglerhuset og tankesmien MST Financial, skrev nylig en rapport for Sandstone Insights Japan hvor han tok for seg finansåret til hele Sony-gruppen.
Sony-gruppen som helhet omsatte varer og tjenester for 115 milliarder kroner bare i siste kvartal av 2025. For spill-divisjonen betydde dette et år med sterke salg av både internt- og eksterntproduserte spilltitler.
Faktisk, sterkere salg enn markedskreftene hadde forventet av dem.
LES OGSÅ: Sony og AMD avslørte ny teknologi for PlayStation 6 »
Det er denne suksessen som gjør at analytikeren nå tror at Sony vil drøye lanseringen av PlayStation 6.
PlayStation 6 vil ikke komme med det første, mener Gibson, og de tidligere forventningene kan ha vært litt for høye.
Hvis PlayStation 5 fremdeles gjør det så bra som det gjør, kan Sony se dette som en forlengelse av konsollens levetid på markedet.
Dette vil i sin tur lette presset for å lansere en oppfølger til dagens konsollgenerasjon, og selskapet vil trolig ta seg bedre tid før de setter i gang salgsmaskinen på vegne av PlayStation 6.
Dette er så klart bare spekulasjoner.
Sony har hintet mot en 2027-lansering, men utover dette, har de heller ikke kommet med noen klare signaler om når neste konsollgenerasjon vil dukke opp på markedet – langt mindre at den er utsatt.