Norway eCup er en omfattende online-satsning der alle kan være med å spille fotballspillet FC 25 (arvtakeren til FIFA) i turneringsformat i Norway Cup-regi.
– Dette skal være et tilbud til alle som synes det er gøy med både fotball og gaming, og de vet vi at det er mange av – både blant gutter og jenter, sier Tone Lien, sjefen for Norway Cup.
Satsningen skjer i samarbeid med Good Game, som står bak Norges største spillnettsted Gamer.no og arrangerer Norges nasjonale e-sportliga.
– Det er en lavterskelturnering for alle, og vi håper mange vil registrere seg og bli med i kampen om mange kule premier, sier daglig leder i Good Game, Erlend Blakstad.
Spilles hver onsdag fram mot Norway Cup
Påmelding til Norway eCup skjer på www.norwayecup.no, hvor man kan opprette en brukerkonto og melde seg på de turneringene man selv ønsker.
Norway eCup spilles gjennom ukentlige online-turneringer i spillet EA Sports FC 25, med kick-off hver onsdag klokken 18.00 fra 25. juni fram til 23. juli.
Når Norway Cup starter, blir det daglige 2v2-turneringer med fysisk oppmøte på Ekebergsletta fra 27. juli til 1. august.
Vinnerne av onsdagsturneringene skal få premier fra Norway Cups samarbeidspartnere. Det trekkes også én tilfeldig vinner blant alle som deltar.