Dave the Diver – et av de mest populære spillene fra 2023 – får stadig vekk mer innhold. Utvikleren jobber med en utvidelse kalt In the Jungle, men har blitt nødt til å utsette denne.
In the Jungle skulle opprinnelig slippes mot slutten av 2025. For å kunne legge til enda mer innhold, har utvikler Mintrocket imidlertid valgt å flytte lanseringen til en gang neste år.
Utsettelsen ble bekreftet i forbindelse med feiringen av spillets toårsjubileum. I videoen, som du kan se over, delte teamet også en liten sniktitt på det nye området spillere skal få utforske i In the Jungle.
Lytter til fansen
Ellers i videoen tok spillsjef Jaeho Hwang et øyeblikk for å erkjenne noen negative tilbakemeldinger fra fans. Flere har nemlig uttrykt misnøye over den Like a Dragon-inspirerte utvidelsen Ichiban's Holiday, som kun skulle være tilgjengelig i en midlertidig periode.
Som Hwang forklarer var dette et krav fra rettighetshaver Sega. Etter å ha snakket med Sega, ble partene imidlertid enige om at Ichiban's Holiday nå skal være tilgjengelig ut 2026. Prisen, som fans også har klagd på, vil også justeres med en rekke tilbudsperioder.
Ellers er Godzilla-utvidelsen, som var tilgjengelig gratis i fjor, nå tilbake. Fans som ikke fikk rasket med seg den svære øgla, kan plukke opp Godzilla på samtlige plattformer. Også denne pakken vil være tilgjengelig ut neste år.
Til slutt bekreftet Hwang at en gratis Switch 2-oppdatering er på vei. Denne lokker med bedre bildefrekvens, og skal etter planen slippes om noen måneder. Dave the Diver er nå også tilgjengelig på Epic Games Store.