25

Halo: Campaign Evolved

Neste Halo er en oppussing av originalen – på PlayStation

Kongen av Xbox gir opp eksklusivitet.

Microsoft, Xbox og Halo Studios har offisielt lagt løpet for sin tradisjonsrike skytespillserie. Fremtiden består av en oppussing og lansering på PlayStation.

Spillet som ble avduket fredag heter Halo: Campaign Evolved. Som navnet hinter om er det en nyversjon av 2001-spillet Halo: Combat Evolved, som kun inkluderer enspillerkampanjen.

Flerspillermodusen er altså ikke med. Du kan riktignok oppleve kampanjen – som skilter med tre helt nye oppdrag, flere våpen og muligheten til å spurte – på delt skjerm med én venn, eller over nett i en gruppe på opptil fire spillere.

Halo: Campaign Evolved.
Xbox

Nyversjonen er bygget opp fra grunnen i Unreal Engine 5, for å levere et moderne visuelt uttrykk. Halo Studios melder om 4K-oppløsning, oppdaterte animasjoner, forbedret musikk og nyinnspilling av stemmeskuespill.

Halo: Campaign Evolved skal etter planen lanseres neste år. Spillet kommer da naturligvis til PC og Xbox Series X/S, og blir i tillegg å finne på PlayStation 5.

Halo: Campaign Evolved.
Xbox

Microsoft har de siste årene lekt seg med å lansere egenproduserte spill på det selskapet tidligere anså som konkurrerende plattformer. Selv om Xbox-topp Phil Spencer har sagt det ikke var begrensninger på hvilke serier som kunne ta steget over, har mange imidlertid antatt at noen serier var fredet.

Halo var blant dem. Nå virker æraen med Xbox-eksklusivitet offisielt å være over for godt.

Siste fra forsiden