Annonse
Det er kun en måneds tid siden Valve for første gang kunne annonsere at de samarbeidet med Sony. Den gangen var det en annonsering av at Portal 2 også kommer til PlayStation 3 på Sonys E3-pressekonferanse.
I et intervju i septemberutgaven av PlayStation Magazine (via CVG) har selskapets markedssjef, Doug Lombardi, nå spredd litt usikkerhet om hva annet eiere av Sony-konsollen kan vente seg.
Praten med PR-mannen avslørte en rekke ting, blant annet at de ikke har planer om å sy inn støtte for stereoskopisk 3D eller bevegelseskontrolleren PlayStation Move med det første. Det betyr også at Portal 2 blir uten støtte for nevnte systemer, og det er nok ikke rent få som hadde gledet seg til å trikse med portaler med en bevegelseskontroller i hånden.
Han har likevel betryggende ord å komme med for PlayStation 3-tilhengere:
– Å ha et dedikert PlayStation 3-team lar oss utvikle spill til denne konsollen internt, noe vi føler er kritisk for å levere versjoner av våre produkter som er av absolutt høyeste kvalitet.
På spørsmål om de har planer om å utvikle PlayStation 3-versjoner var herr Lombardi av det mer tvetydige og lekne slaget, og repliserte med et tørt «hvem vet hva fremtiden bringer?». Dermed gjenstår det å se om spill som zombieserien Left 4 Dead også når Sony-konsollen.
Valves neste spill blir Portal 2, som skal utgis i 2011. Vi lot oss imponere av spillets presentasjon på årets E3-messe, og du kan lese om våre inntrykk her.
Del på Facebook - Se andres kommentarer (10) - Diskutér artikkelen i forumet

Kommentarer
Er det bare jeg som synes L4D på konsoll ble tragisk?
Mangel på pressisjon på aim gjør denne tittelen bortkastet til konsoll synes jeg, det er den typen spill hvor pressisjon er såpass viktig og men en håndkontroller så har en bare ikke det. Det blir til at en "sprayer" skjermen og regner med en får renska opp liksom...
Når de allerede utvikler spill til PS3 så hadde det vært idiotisk å avsperre L4D-serien til bare 360 og PC.
L4D1 og 2 til PS3? Kanskje.
L4D3 til PS3? Garantert.
Ler meg i hel av at de (tilsynelatende) holder på med alt annet en EP3.
Ikke noe å le av. Sette seg i et hjørne og gråte litt, derimot...
De holder nok på med EP3, samt med mye annet. De eier jo Duke Nukem Forever også nå (jfr tidligere bilder fra Guiness World of Records - Game Edition (husker ikke om det var helt rette navnet, men har selv sett i boken på Rema, og det står Valve Corporation der)).
Valve har nok litt av ting å jobbe med, vi har jo rundet midten av 2010 allerede, så får håpe 2011 bringer med seg noe mer spennende enn "bare" Portal 2.
_LarZen_ skrev 28.07.2010 14:00:
Mangel på pressisjon på aim gjør denne tittelen bortkastet til konsoll synes jeg, det er den typen spill hvor pressisjon er såpass viktig og men en håndkontroller så har en bare ikke det. Det blir til at en "sprayer" skjermen og regner med en får renska opp liksom...
L4D har vel solgt mer på 360 enn noe FPS spill på PS3 så det er nok bare du som synes det er tragisk ja.
Det funker ypperlig på konsoll.
Og når det gjelder FPS spill så er jo L4D et av de som MINST trenger presisjon da spillet er så kaotisk.
"Mangel på presisjon" vil være et mye større problem i tradisjonelle FPS spill enn i L4D.
Er ganske sikker på at CoD:MW2 har solgt mer på ps3 enn l4d har på xbox
Det som er konge med L4D er jo at folk som aldri har holdt i en håndkontroll kan løpe rundt å denge løs og ha det morro. En kompis av meg treffer ikke en låvedør fra 2 meter i MW2, og hater dermed spillet. L4D syntes han er dritfet.
_LarZen_ skrev 28.07.2010 15:00:
Nei.
L4D2 er dog et fantastisk spill på PC. 180 hours and counting.......
Nilspils skrev 29.07.2010 12:22:
Saklig, kiddo...
Jeg har spilt mye L4D på PC og var veldig skeptisk til en L4D2 som virket altfor lik. Så kom demoen på 360en så jeg så mitt snitt til å prøve det. Etter noen timer fant jeg ut at dette var utrolig skuffende og kjedelig, og jeg bør for all del holde meg til eneren. Samboeren fikk akkurat samme følelse.
Heldigvis fikk vi prøve L4D2 på PC, som er etter vår mening 10 ganger gøyere enn eneren.
Det burde si litt om hvor fantastisk håpløs L4D-serien er på konsoll?
Joak1m skrev 30.07.2010 00:37:
Mulig. Men Left 4 dead spillene har solgt veldig mye på 360. 5-6 millioner. Solgt mer enn Killzone f.eks. Selv bare L4D2 har solg mer på 360 enn killzone 2.
Så det at spillet liksom ikke skal funke på konsoll blir for dumt. Det er langt mer populært på 360 enn på PC også, så det er tydelig at det funker for de fleste.
Sitat
Heldigvis fikk vi prøve L4D2 på PC, som er etter vår mening 10 ganger gøyere enn eneren.
Det burde si litt om hvor fantastisk håpløs L4D-serien er på konsoll?
Nei, det sier hvordan du er en typisk PC spiller som ikke er like glad i å spille fps på konsoll. Hvis den var så håpløs så ville vel ikke flere millioner kjøpt spillet på 360?
Blir like dumt som om jeg skal si COD ikke funker på konsoll fordi JEG foretrekker å spille det på PC. Så lenge det selger millioner så funker det for de aller fleste.
Bli med i diskusjonen på forumet!