25

Tomb Raider - Sophie Turner

Game of Thrones-stjerna offisielt bekreftet som neste Lara Croft

HBO

Sophie Turner skal spille Lara Croft i den kommende TV-serien basert på Tomb Raider. Det bekreftet seriemaker Amazon denne uka.

Turner er best kjent for sin rolle som Sansa Stark i Game of Thrones. I en pressemelding forteller skuespilleren at hun gleder seg, og erkjenner samtidig at hun har mye å leve opp til.

– Jeg er kjempespent på å få spille Lara Croft. Hun er en ikonisk figur som betyr så mye for så mange, og jeg skal gjøre så godt jeg kan. Det er enorme sko å fylle, da jeg følger i fotsporene til Angelina [Jolie] og Alicia [Vikander] og deres imponerende opptredener, men med Phoebe [Waller-Bridge] ved roret er vi alle i trygge hender.

Produksjon av Tomb Raider-serien begynner tidlig neste år.
Amazon

Waller-Bridge, kjent for Fleabag og Killing Eve, står som sjef for prosjektet. Tidligere gikk det rykter om at Amazon hadde gitt opp hele Tomb Raider-satsingen og at samarbeidet med Waller-Bridge var avsluttet. Det viste seg imidlertid ikke å stemme.

I pressemeldingen forteller Amazon at serien bygger på den «kjære Tomb Raider-arven». Samtidig lover teamet å servere helt nye eventyr, så akkurat hvilke fortellinger vi kan forvente er foreløpig uklart.

Produksjon av serien sparkes i gang 19. januar neste år.

LES OGSÅ: Crystal Dynamics jobber med et nytt Tomb Raider-spill »

Siste fra forsiden